LaGioia Nové Strašecí
Pěvecký sbor La Gioia vznikl z iniciativy Heleny Havlíkové a jejích žáků v Novém Strašecí. Mladí pěvci, kteří vystupují na samostatných koncertech i jako sólisté sborových koncertů, vyrostli pod pedagogickým vedením sbormistryně. Jejich probuzený zájem o umělecké vyžití pokračuje dalším odborným studiem a vystupováním s předními pražskými sbory. Sbor se pravidelně schází a vystupuje převážně v regionu. Již několik let by se bez jeho aktivit neobešel koncertní život v Novém Strašecí, v “prezidentských” Lánech, Rakovníku, Lišanech a dalších kulturních centrech oblasti a v poslední době se oblast jeho působení rozšiřuje i do vzdálenějších oblastí republiky.
Pěvecké sdružení litoměřických učitelů
Tento kvalitní pěvecký sbor v roce 2005 oslaví 50 let svého založení. Od roku 1995 sbor pracuje pod vedením zkušeného profesionálního sbormistra Prof. PhDr. Tomáše Fialy, CSc. Pěvecké sdružení litoměřických učitelů pravidelně vystupuje na koncertech ústeckém kraji i v celé České republice, s úspěchem se účastní českých i zahraničních festivalů.
Brixiho komorní soubor Teplice navazuje na bohaté hudební tradice teplické farnosti spadající do 17. století. Hudba provozovaná na zdejším kůru mívala vysokou úroveň. Svědčí o tom rozsáhlý archiv zahrnující opisy děl Mozartových, Haydnových, Beethovenových, vedle řady českých mistrů. Nejpočetněji však je zastoupen F.X.Brixi (36 titulů) a rovněž opotřebení těchto opisů a záznamy o provedeních svědčí o jeho oblibě.
V roce 1972 si zdejší varhaník V. E. Josífek a sbormistr B. Ostroveršenko předsevzali, že tyto neznámé rukopisy zpracují a seznámí s nimi obecenstvo na veřejných koncertech. To však pod hlavičkou chrámového sboru nebylo vzhledem k politickým poměrům možné. K “sekularizaci” názvu sboru tedy posloužilo Brixiho jméno.
Josífek a Ostroveršenko postupně přenesli své badatelské úsilí z teplického archivu do Saské státní knihovny v Drážďanech, Národního muzea v Praze a na další místa. Nalezené notové materiály měly vesměs fragmentální podobu, bylo nutno vynaložit mravenčí práci k rekonstrukci kompletních partitur. Výsledkem byla řada novodobých premiér, zejména skladeb Brixiho (1732-1771) a Oehlschlägela (1724-1788) (rodáka z nedaleké Lahoště u Duchcova), které zazněly na více než 160 koncertech v Severních Čechách, ale i v SRN, Holandsku a Rakousku.
Soubor kromě toho prováděl známá díla Mozartova, Händlova a dalších skladatelů a přes svoji orientaci na baroko a klasicismus se nevyhýbal ani soudobým autorům.
Brixiho komorní soubor spolupracuje se Severočeskou filharmonií Teplice, s řadou významných dirigentů a sólistů, udržuje přátelské vztahy se sbory Sneker Cantorij - Holandsko, Cantores Pragenses, Wiener Vokalensemble a dalšími. Souborem prošlo na 200 členů z nichž mnozí našli uplatnění jako profesionální hudebníci.
http://www.volny.cz/brixiho.soubor/